Blog o Placach Zabaw

Krasnolandia Blox to blog o placach zabaw, produktach dziecięcych propagujących zdrowy tryb życia, ruch i zabawę w ogrodzie. Opinie, oceny placów zabaw i zabawek ogrodowych.

Wpisy

 • czwartek, 04 kwietnia 2013
  • Śmieszne zdjęcia a dzieci.

   Żart bywa śmieszny, dobrze opowiedziany kawał też, ale nie ma to jak ponabijać się ze śmiesznego zdjęcia. Żartu nie da się, bowiem nie raz opowiedzieć innym tak, jak się go usłyszało. Z odpowiednią gestykulacją, nie raz dźwiękonaśladownictwem i wszelkimi innymi pomocnymi emocjami. Kawał też nie raz bywa zawodny. Przy nim trzeba wiedzieć, co i komu można zrobić. Nie raz wszystko obraca się przeciwko żartownisiowi i wtedy doprawdy nie jest już nikomu do śmiechu.


   Śmieszne zdjęcia mogą ranić.

   Śmieszne zdjęcie jest jednak tylko sporadycznie niezawodne. Bywa, że trzeba uważać, żeby nikogo nie zranić, obrazić, narazić na śmieszność innego rodzaju, niż zamierzoną, ale, chyba tylko wtedy, gdy śmieszne zdjęcie dotyczy osoby nam znanej, z naszego grona, która może mieć jakieś problemy w związku z owym śmiesznym zdjęciem. Co innego, gdy zdjęcie śmieszne dotyczy osoby nieznanej albo znanej, ale na przykład publiczne, z której można ponabijać się zawsze? Takie śmieszne zdjęcia są fajne, popularne i zawsze na topie. Ktoś z rządu w niedwuznacznej pozie, aktor sikający na ulicy, burmistrz miasta z niewybredną miną i, jeszcze bardziej niewybrednym podpisem, zawsze śmieszy. Ich śmieszne zdjęcia są zawsze udane, na miejscu i w sumie nikogo nie obchodzi, czy osoba ze śmiesznego zdjęcia może czuć się po jego obejrzeniu niemiło, zażenowana, zawstydzona czy cokolwiek innego. Dla autora śmiesznego zdjęcia ważne jest, że fotografia jest popularna, krąży wśród społeczności i daje swoistego rodzaju bohaterstwo czy inny splendor fotografowi. Tutaj jest całkiem śmieszna strona 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   maly_krasnoludek
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 kwietnia 2013 11:21
 • poniedziałek, 14 stycznia 2013
  • Piaskownice- zabawa w budowanie zamku.

   Wszyscy za pewne uwielbiają wyjazdy nad morze. Są one szczególnie przyjemne kiedy posiadamy już dzieci. Nie opisana jest dziecięca radość kiedy widzi tak ogromną piaskownicę jakiej nie było sobie w stanie nawet wymarzyć. W końcu piaskownice na osiedlu czy placu zabaw to nie to samo. Nie ograniczona ilość piasku zachęca do zabawy i... pobudza wyobraźnię, dlatego też dzieci chętnie zaczynają budować piękne rzeźby z piasku. Kiedy maluch jest jeszcze mały, a właściwie jak jest duży też jest miło zorganizować wspólną zabawę piaskiem. Na pewno kojarzycie konkursy organizowane nad morzem na najładniejszą rzeźbę z piasku, czy też największą. Nad morzem zorganizowanie takiego konkursu to łatwa sprawa, zawsze znajdzie się dużo chętnych, a co gdyby zorganizować taki konkurs w mieście?

   Piaskownice w przedszkolach, działkach, przydomowych ogrodach.

   Piaskownice znajdują się tak na prawdę wszędzie w okół nas, jest to podstawowa zabawka, niektóre podwórka, czy place zabaw mogą nie mieć huśtawki, ale piaskownice zawsze są. Tutaj wystarczy trochę chęci. Zastanawiałam się czy znaleźli by się chętni, aby wziąć udział w konkursie rzeźby z piasku w mieście? Gdyby tak zorganizować konkurs dla przedszkoli, na najciekawszą rzeźbę z piasku najstarsza grupa 6 latków na pewno mogłaby z pomocą opiekunów stworzyć coś pięknego i ciekawego. Piaskownice są w każdym przedszkolu, a dzieci uwielbiają zabawę piaskiem, taki konkurs pozwolił by poruszyć ich wyobraźnie, kreatywność oraz rozbudzić zdolności manualne.

   Domowy konkurs- zbliża rodzinię

   Konkurs można byłoby zorganizować również we własnym ogrodzie, jeśli tylko zakupimy piaskownice z drewna odpowiednio dużą np:  http://www.activegarden.pl/place-zabaw/piaskownice/piaskownica_6_Prosympatyk wsypali piasku cała rodzina mogłaby rzeźbić dzięki czemu, zmotywowalibyśmy nasze dzieci do aktywności, spędzili miło czas razem i uczyli kreatywnego spędzania wolnych chwil. Czasem nie trzeba wiele, piasek nie jest drogi, a dzieci na pewno szybko załapały by rywalizację w tej dziedzinie!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   maly_krasnoludek
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 14 stycznia 2013 12:52
 • sobota, 29 września 2012
  • Ślub z powodu dziecka.

   Ślub z powodu dziecka.


   Coraz więcej Par są w takiej sytuacji. Współczesne życie pisz różne scenariusze. Czasami dziecko w drodze pojawia się właśnie przed planowanym ślubem. Innym razem ślub planowany jest w pośpiechu. Jeszcze innym ślub jest odkładany, aby dziecko uczestniczyło w nim :) np. niosąc welon Mamy. Różne sytuacje w życiu. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ? Czy w dzisiejszych czasach ślub jest ważnym wydarzeniem czy to tylko formalność ?

    

   Na pewno każdy z Nas wie, że ślub jest w naszej tradycji. Przygotowania do niego spędzają sen z powiek :) Wybór sukni ślubnej, garnituru, fryzjer, kosmetyczka, wybór auta do ślubu, dekoracja sali i Kościoła ... kiedy jest jeszcze dziecko już narodzone to i zajęcie się maleństwem.

   Wszystkie te elementy to bardzo pochłaniające zajęcia. Wiadomo, że rodzina, koleżanki, znajomi pomogą przy przygotowaniach jak i zajęciem się dzieckiem w tak ważnym dniu :)

   A mam jeszcze pytanko do Was :) Jeżeli nie jesteście jeszcze po sakramentalnym TAK, to czy czekalibyście z decyzją o ślubie do kiedy Wasze dziecko by podrosło ? I było świadome wszystkiego :) Fajnie by wyglądało, kiedy  córeczka by niosła welon albo rzucała by płatki róż :) Ale właśnie czy musi być to córeczka ? :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   maly_krasnoludek
   Czas publikacji:
   sobota, 29 września 2012 20:30
 • środa, 29 sierpnia 2012
 • piątek, 24 sierpnia 2012
  • Depresja u dziecka.

   My dorośli uważamy, że to my mamy problemy, które doprowadzają nas do depresji i załamania nerwowego. Kiedy nawet usłyszymy, że jakieś dziecko ma depresję - od razu nasza odpowiedź w głowie jest jedna - przykro mi, ale moje dziecko na pewno nie ma i nie będzie miało depresji bo jest szczęśliwe, kochamy je.
   Jenak jak mogło by się wydawać dzieci również mają swoje problemy. Depresja u dzieci jest gorsza do wyleczenia, niż u dorosłego człowieka. Warto uważnie obserwować swoje pociechy, żeby w razie potrzeby pomóc swojemu dziecku i zapobiec tragedii.
   Dlaczego spotkało to moje dziecko ?
   Z tym to bywa różnie. Każdy z nas jest indywidualny, dziecko również ma swój charakter i różne sytuacje przeżywa inaczej. Młodzi ludzie mówią, że życie nie ma sensu, a jedna trzecia przyznaje się, że miewa myśli samobójcze.
   Na depresję zapadają dzieci około 6-7 roku życia. Stres w szkole, nowi koledzy, nie akceptowanie, "zła" Pani od plastyki różne przeróżne są sytuacje , które mogą doprowadzić dziecko do depresji.
   Każdemu dziecku należy pomóc, jeżeli nie masz dobrego kontaktu z dzieckiem - nie zostawiaj go z tym samego - pójdź z nim do psychologa.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   maly_krasnoludek
   Czas publikacji:
   piątek, 24 sierpnia 2012 21:26
 • czwartek, 23 sierpnia 2012
  • Wózki dla dziecka firmy MAMAS&PAPAS 03 Sport

   Wózki dla dziecka firmy MAMAS&PAPAS 03 Sport

    

    

   Wózek dziecięcy to dla rodzica jak wiemy najważniejszy niemal wybór. Chcecie aby dziecko było bezpieczne, było mu wygodnie, a zarazem żeby Tobie było wygodnie prowadzić taki wózek i był ładny. :)

   Wszystko się zgadza. Firma MAMAS&PAPAS oferuje wózki dziecięce dla nowoczesnych rodziców.  Dziś chciałabym się skupić na trójkołowym wózku 03 Sport. Wózek ten jest wózkiem przeznaczonym do miast, gdyż posiada trzy koła, jest bardzo zwrotny jest wykonany na wysokich oponach co pozwala mu pokonywać różne trasy bez żadnych przeszkód. 

   Cechy wózka to:

   • wysokie opony pneumatyczne
   • wielopozycyjne  siedzisko
   • wózek może być odpowiedni od urodzenia
   • solidny,
   • pięcio punktowe pasy bezpieczeństwa z regulacją wysokości
   • oddychająca wyściółka siedziska
   • osłona przeciwsłoneczna
   • osłona przeciwdeszczowa
   • regulowany podnóżek
   • Travel System kompatybilny z fotelikiem Viaggio Primo - nie ma potrzeby dokupywania adapterów, wystarczy kliknąć
   • blokada przedniego koła obrotowe ułatwia manewrowanie
   • regulowana wysokość rączki
   • solidna aluminiowa rama
   • magnetycznych okno budki
   • kosz na zakupy
   • może być używany już od narodzin dziecka do ok. 3-4 lat.


    Rozmiar: H: 106 x szer.: 59 x D: 112cm
    Rozmiar po złożeniu: H: 114 x szer.: 59 x D: 42cm
    Uchwyt wysokość: 88 - 102cm
    Waga: 13 kg
    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   maly_krasnoludek
   Czas publikacji:
   czwartek, 23 sierpnia 2012 09:40
 • wtorek, 21 sierpnia 2012
  • Modele zdalnie sterowane

   Modele zdalnie sterowane.

    

   Modele zdalnie sterowane to dla chłopców obowiązkowa zabawka (dla tatusiów również;)) Zabawki takie dają możliwość wielogodzinnej zabawy dzieciom bez względu na wiek. Modele zdalnie sterowane mogą być również znakomitym prezentem na urodziny, komunię czy tez dzień dziecka. 

    

   Idealny prezent - zostanie zapamiętany przez dzieci bardzo długo. Bo kochają takie rzeczy i bawić się nimi będą długie lata.

   Samochody zdalnie sterowane są wykonane solidne aby mogły cieszyć chłopców i dać im wiele możliwości zabawy poprzez wybranie spośród różnych modeli począwszy od samochodów, helikoptery, samoloty, motorówki....

    

   Już to brzi ciekawie, zdalne sterowanie własnym Maverick Strada. Co Wy na to drodzy rodzice. Kupicie takie coś swoim dzieciom ? A może tatusiowie ?

   SUPER ZABAWA DLA CHŁOPCA !

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   maly_krasnoludek
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 sierpnia 2012 10:38
 • poniedziałek, 20 sierpnia 2012
 • niedziela, 19 sierpnia 2012
  • Wyprawy rowerowe z małymi dziećmi.

   Wyprawy rowerowe z małymi dziećmi.

    

   Czy podróżujecie ze swoimi dziećmi rowerami ?

   Dziś mamy piękną pogodę , świeci słoneczko aż się chce wyjść na spacer lub wyprawę rowerową.

    

    

   Co z rowerami ?

   Dzieci starsze na pewno posiadają rowerek dostosowany do swoich potrzeb i możliwości, a co jeżeli mamy dziecko , które nie ukończyło jeszcze 3 latek ?

   Wtedy dla większości rodziców może pojawić się "problem" bo niby jak mam podróżować z małym dzieckiem ?

    

   Dla maluchów są specjalne foteliki rowerowe. Dzięki nim dziecko może podróżować z nami już od małego - i co za tym idzie wstrzelimy w niego ducha sportu :)

    

    

    

   Co Wy na to teraz nie ma żadnego problemu aby jeździć z małymi rowerzystami na wyprawy całą rodziną bez wyjątku.

    

    

   Miłej wyprawy ! Piszcie jakie wrażenia z podróży przyniosły dzieci :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   maly_krasnoludek
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 sierpnia 2012 12:34
 • piątek, 17 sierpnia 2012
  • Nocniczek

   Nocniczek.

   sklep dla dzieci

    

   Koniec z pieluszkami. To chwila na, którą czekają rodzice. Kiedy uczyć dziecko korzystania z nocniczka ?

   Dziecko rosnąć, staje się samodzielne. Chce samo się ubierać, jeść, chodzić, jeździć na rowerku ... i korzystać z nocniczka. 

   Nauka korzystania z tego wynalazku wymaga od nas wiele cierpliwości i wyrozumiałości. Dziecko nie od razu zacznie robić siku do nocniczka. Będą zdarzać się sytuacje kiedy może nie zdążyć zajęte zabawą. Dla niego to bardzo stresująca sytuacja. Nie utrudniajmy mu jej jeszcze bardziej.

    Nie utrudniajmy mu jej jeszcze bardziej.

   A więc kiedy na nocnik?


   Dziecko w wieku trzech lat powinno wiedzieć już do czego służy nocnik i umieć z niego korzystać.

   Sedesy domowe są jeszcze zbyt duże dla dziecka. W sklepach są dostępne specjalne nakładki na sedes. Kiedy maluch opanuje już korzystanie z nocnika, możemy powoli przyuczać go do korzystania z sedesu.

   Jak nauczyć dziecko sikania na nocnik?

   Dobór właściwej metody, by nauczyć dziecko sikania na nocnik, jest niezwykle ważny.

   Każde dziecko należy uczyć indywidualnie, nie można się z niego wyśmiewać, ponaglać, przyekupiać. Jeżeli będziemy zbyt bardzo przezywać to czy dziecko zrobiło to prawidłowo czy tez nie - może stać się to bardzo dużym stresem dla dziecka i przynieść odwrotny skutek jaki oczekujemy.


   Jak więc nauczyć dziecko korzystania z nocnika?

    

   Obserwacja dziecka wiele ułatwi Wam naukę dziecka korzystania z nocniczka. Niektóre z dzieci zachowują się charakterystycznie przed wypróżnieniem. Dziecko kuca, robi skrzywione miny. W takiej sytuacji zaproponuj mu by skorzystało z nocnika.Nie przesadzaj jednak z tą obserwacją.   Żeby odstawić pieluchy jednorazowe lub pieluchy tetrowe, zacznij oswajać dziecko z nocnikiem. Niech maluch na niego siada i przymierza się do niego. Wytłumacz mu, kiedy na nocnik powinien siąść.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   maly_krasnoludek
   Czas publikacji:
   piątek, 17 sierpnia 2012 18:50

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa